Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

Wykonywanie manicure czy pedicure to dla wielu kobiet przyjemne i odprężające zajęcia. Zdrowe i mocne paznokcie same w sobie są ozdobą. Dodając gustowną stylistykę na długiej płytce, dłonie uzupełnią urok każdej stylizacji. Jakie są więc proste sposoby na szybki wzrost paznokci?

Oleje zbawienne dla płytki paznokcia

Paznokcie rosną szybciej, jeśli dostarczone są im naturalne oleje. Mieszanka oleju migdałowego, oleju z pestek dyni i oleju jojoba doskonale wpłynie na ich kondycję. Pobudzają też one porost paznokci. Warto więc wcierać je przez kilka minut pamiętając o regularności. W formie maści można też nakładać witaminy E i A. Odpowiedzią na pytanie, jak przyspieszyć wzrost paznokcia jest też moczenie ich w mieszance oliwy z oliwek i cytryny. Taki zabieg powinien trwać około 10 min. Te proste, domowe sposoby sprawią też, że paznokcie będą gładkie i lśniące, a skórki wokół nich zadbane.

szybki wzrost paznokci

Proste sposoby na szybki wzrost paznokci

Dodatkowo warto dbać, by paznokcie nie doznały uszkodzeń mechanicznych. Warstwa lakieru ochronnego może uchronić je przed złamaniem. Mocno obniża też kondycję paznokci chemia domowa, dlatego ważne jest nakładanie rękawiczek podczas pracy ze środkami czystości. Do szybkiego wzrostu paznokci przyczynia się też regularne piłowanie płytki. Przy okazji paznokcie zawsze będą miały ładny kształt.

Porost paznokci ma swoje naturalne tempo. Jednak prostymi, domowymi sposobami można je przyspieszyć. Dodatkowo warto też korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych i regenerujących, które zapewnią silną płytkę paznokcia. Na tak zadbanych paznokciach, stylistyka w postaci lakieru klasycznego albo hybrydowego będzie wyglądała fenomenalnie.

Comments are closed.