Jakie właściwości kosmetyczne ma parafina?

Parafina ma bardzo wiele drogocennych właściwości zdrowotnych i kosmetycznych, dlatego też warto odwiedzić dobry salon kosmetyczny w Warszawie lub Wrocławiu i zapisać się na zabiegi parafinowe. Przed skorzystaniem z zabiegu warto jednak zapoznać się z wskazaniami do jego wykonania.

Jakie właściwości ma parafina?

Parafina odgrywa bardzo ważną rolę przy gojeniu się ran. Gruba warstwa parafiny jest w stanie na długo utrzymać temperaturę ok. 40 stopni, która rewelacyjne stymuluje mikrokrążenia i procesy metaboliczne. Parafina na dłonie nie tylko przyśpiesza procesy gojenia, ale także wspiera wydalanie toksycznych produktów, które pojawiają się przy zapaleniach.

Lecznicze właściwości parafiny

Parafina działa na mięśnie. Dzięki ciepłej energii można znacząco zmniejszyć napięcia mięśni i ograniczyć przykurcze ścięgien. Zabieg jest idealnym wyborem dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy mięśniowe po urazach. Parafina doskonale działa na stawy. Dzięki zabiegowi kosmetycznemu można odżywić stawy. Większość kobiet decyduje się na zabiegi parafinowe przede wszystkim po to, aby odmłodzić skórę. Dzięki parafinie można odżywić skórę i znacząco poprawić jej elastyczność. Parafina na dłonie pomaga także wygładzić naskórek.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Sam zabieg parafinowy trwa około 30 minut. Jeżeli chodzi o cenę to w zależności od wybranego salonu kosmetycznego oscyluje ona w granicy od 20 do 30 zł. Z zabiegu nie mogą skorzystać jedynie te osoby, które mają uszkodzoną skórę na dłoniach.

Comments are closed.